| Contact Carrier | PA66+GF |
|---|---|
| Termination | Soldering |
| IP Rating | IP67 , IP68 |
| Rated Temperature | -25°C...+70°C |
| Coupling Nut/screw | Brass,nickel-plated,CNC |
| Contacts | 3 Poles |
|---|---|
| Connector Design | Weipu 17 Connector |
| Termination | Solder |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Connector Gender | Female |
| Poles | 2 3 4 5 6 7 9pins |
|---|---|
| Connector Design | Weipu Connector |
| Termination | Solder |
| IP Rating | IP68 |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Application | Automotive |
|---|---|
| Pins | 4p, 5P, 7P, 3P, 8P, 2P, 6P |
| Contact Material | Brass Gold Plated |
| Termination | Solder |
| IP Rating | IP67 |
| Contacts | 8Pins |
|---|---|
| Type | Square Panel Mount Connector |
| Gender | Female |
| Rated Voltage | 60 V |
| Rated Impulse Voltage | 500V |
| Name | M16 8 Pin Connector |
|---|---|
| Connector Locking System | Screw |
| Termination | Solder |
| Degree Of Protection | IP67 |
| Pins | 4p, 8P, 4pin 8pin |
| Orientation | Straight |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Contacts | 2/3/4/5/6/8/12/17pins |
|---|---|
| Code Type | A/B/C/D |
| Gender | Female/male |
| Cable Material | PVC/PUR |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Gender | Male |
|---|---|
| Product | 7/8'' Connector |
| Socket Contact | CuSn |
| IP Rating | IP67 |
| Contact Numbers | 4pins |
| Contacts | 2.3.4.5.6.7.9pins |
|---|---|
| Connector Design | Weipu 13 17 21series |
| IP Degree | IP68 |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Panel Hole Cutout Diameter | 13mm |