| Rated Current | 5A-13A |
|---|---|
| Max Temp | 260 Degreee |
| Poles | 2 3 4 5 6 7 9pin |
| Certification | CE ROHs |
| Shell Material | PC, Nylon66, Fire Resistance |
| Operating Temperature | -40°C-125°C |
|---|---|
| Degree Of Protection | IP67 |
| Termination | Solder Termination |
| Mechanical Operation | >500 Mating Cycles |
| Contact Resistance | ≤3mΩ |
| Coupling | Threaded Coupling |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Shell Material | Zinc Alloy With Nikelplate |
| Mating Cycle | 500times |
| Insert Material | PA66+%30GF |
| Cable Outer Diameter | 7-12mm |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Rated Voltage(AC.V) | 500V |
| Test Voltage(AC.V)1MIN | 1500V |
| Couoing | Threaded Coupling |
| Pins | 2p 3p 4p 5p 6p 7p 8p 12p 14p 19p 24p |
|---|---|
| Coupling | Threaded Coupling |
| Shell Materials | Zinc Alloys With Nikelplated |
| Insert Material | PA66+GF20% |
| Gender | Male And Female, Male And Female |
| Contact Pin | 5 Pin |
|---|---|
| Current Rating | 50A Max |
| Connector Type | Push Locking |
| IP Rated | IP67 |
| Application | Industrial,Mobile Automation Equipment |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | Weipu Connector |
| Contact Pin | 4 Pin |
| Current Rating | 50A Max |
| Connector Type | Push Locking |
| Contacts | 2,3,4,5,6,7,9pins |
|---|---|
| Connector Design | Weipu Connector |
| Termination | Solder/Screw |
| Degree Of Protection | IP68 |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Contacts | 2.3.4.5.6.7.9pins |
|---|---|
| Connector Design | Weipu 17 Connector |
| Termination | Solder |
| Degree Of Protection | IP68 |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Contacts | 3p |
|---|---|
| Connector Design | Weipu Connector |
| Termination | Screw |
| Protect Level | IP68 |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |