| Rated Current | 5A-13A |
|---|---|
| Max Temp | -20℃~+85℃ |
| Durability (Plug/Unplug) | 500 Times |
| Waterproof Level | IP68 |
| Pins Range | 3 Pin |
| Rated Current | 5A-13A |
|---|---|
| Max Temp | 260 Degreee |
| Poles | 2 3 4 5 6 7 9pin |
| Temperature Range | -40~+105 |
| Certification | CE,ROHS,ISO |
| Pins | 3p |
|---|---|
| Type | Adapter |
| Number Of Cores | Three Core |
| Application | Power |
| Gender | Female |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 4 Pin |
| Current Rating | 50A Max |
| Model Number | Weipu Connector |
| Connector Type | Push Locking |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 2 Pin |
| Current Rating | 50A Max |
| Model Number | Weipu Connector |
| Connector Type | Push Locking |
| Contacts | 2,3,4,5,7,9,12pins |
|---|---|
| Connector Design | Weipu SP Connector |
| Termination | Screw |
| Current Rating | 10A |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Contacts | 5 Pins |
|---|---|
| Connector Design | Weipu Connector |
| Termination | Threaded |
| Degree Of Protection | IP68 |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Poles | 6 Pins |
|---|---|
| Produce Gender | Male To Male |
| Termination | Threaded |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Insert Material | PPS Man Temperature 260° |
| Contacts | 5pins |
|---|---|
| Connector Gender | Female |
| Termination | Screw |
| Connector Type | SP21 Panel Mount Connector |
| Shell Material | Shcoll Material |
| Contacts | 2,3,4,5a,5B,5C,6,7,9,12pins |
|---|---|
| Connector Design | Weipu Connector |
| Termination | Solder/Screw |
| Degree Of Protection | IP68 |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |