| Number Of Contacts | 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 12 / 14 / 24 Pin |
|---|---|
| Cable Type | M16 Assembly Connector |
| Rated Current | 3A / 5A / 7A / 10A |
| Temperature Range | -25°C ~ + 85°C |
| Certificate | CE ROHS ISO |
| Model Number | M23 Connector |
|---|---|
| Application | Power ,sensor,automotive,ethernet,car Etc. |
| Gender | Male And Female |
| Connector Locking System | Screw |
| Cable Outlet | 6-10 Mm |
| Product Name | M12 T Type Adapter |
|---|---|
| Termination | Screw |
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Orientation | Straight |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | M16, M16 Square Panel Mount Connector |
| Application | Automotive, Automotive |
| Insert Material | PA66+GF20% |
| Certificate | ISO9001/CE/ROHS/IP68 |
| Contacts | 2.3.4.5.6.7.9pins |
|---|---|
| Connector Design | Weipu 13 17 21series |
| IP Degree | IP68 |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Panel Hole Cutout Diameter | 13mm |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 2 Pin |
| Rated Current | 20A |
| Model Number | M20 Plastic Waterproof Connector |
| Color | Black Coating |
| Shell Material | Copper / Zinc |
|---|---|
| Core Material | PA66 |
| Overmold Material | PVC/TPU |
| Terminal Material | Phosphor Copper |
| Temperature | -20℃~+80℃ |
| Model Number | M23 Connector |
|---|---|
| Application | Power ,sensor,automotive,ethernet,car Etc. |
| Gender | Male And Female |
| Connector Locking System | Screw |
| Cable Outlet | 6-10 Mm |
| Product Name | M5 3pin/4pin Molded Waterproof Connector Cable |
|---|---|
| Application | Sensor Or Automation |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Contacts | 3 4 Pins |
| Contact Way | Screw |