| Product Name | M12 8pin Molding Cable |
|---|---|
| Application | Sensor Or Automation |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Contacts | 3 4 5 6 8 12pins |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Model Number | M16 |
| Application | Automotive, Sensor Or Automation |
| Product Name | M16 Assembly Connector Cable |
| Brand Name | Rigoal Connector |
| Connector Design | M12 Female Connector |
|---|---|
| Termination | PCB |
| Upper Limit Temperature | 85 °C |
| Lower Limit Temperature | -40 °C |
| Rated Voltage | 60V |
| Number Of Contacts | 8 Pins |
|---|---|
| Termination | Screw |
| Gender | Male |
| Rated Voltage | 60V |
| Rated Impulse Voltage | 500V |
| Contacts | 8Pins |
|---|---|
| Type | Female |
| Termination | Screw |
| Rated Voltage | 60V |
| Rated Impulse Voltage | 500V |
| Contacts Of Number | 2 3 4 5 6 7 8 12 14 19 24Pins |
|---|---|
| Gender | Male |
| Wire Gauge | Max. 0,75 Mm2 (max. AWG 20) |
| Rated Voltage | 60 V |
| Rated Impulse Voltage | 500V |
| Connector Type | RJ45 To M12 |
|---|---|
| Product Gender | Female To Male |
| Current Rating | 1.5A |
| Voltage Rating | 30V Ac, 42V Dc |
| Performance | Cat 5e |
| Contacts | 3+PE |
|---|---|
| Connector Design | M12 Molded Connector |
| Termination | Screw |
| Colour | Transparent |
| Cable Gland Size | PG11 |
| Contacts | 8pins And 2+PE |
|---|---|
| Connector Design | M12 And Solenoid Valve B |
| Termination | Screw |
| Degree Of Protection | IP65 |
| Contact Material | Copper |
| Poles | 8Pins |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Connector Gender | Male |
| Rated Current | 5A |
| Rated Impulse Voltage | 500V |