| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Insert Material | TPU+GF |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Number Of Pole | 3/4/5/8/12/17pins |
| Degree Of Protect | IP67/IP68 |
| Application | Audio & Video |
|---|---|
| Pins | 4p, 8P |
| IP Rating | IP67 |
| Current Rating | 1.0A |
| Certificate | CE, ROHs,ISO9001 |
| Pin | 5 8 Pin |
|---|---|
| Coding | A Coding |
| Degree Of Protection | IP67 / IP68 |
| Current | 2A |
| Voltage | 30V |
| Application | Outdoor/Indoor |
|---|---|
| Current Rating | 15A/20A/30A/50A |
| Material | Copper/Brass/Stainless Steel |
| Temperature Rating | -40℃~+125℃ |
| Connector Size | Customized |
| Connector Color | Black/White/Grey |
|---|---|
| Connector Type | Plug/Socket |
| Application | Outdoor/Indoor |
| Product Name | Waterproof Power Connector |
| IP Rating | IP67/IP68 |
| Type | M16 LED Waterproof Connector |
|---|---|
| Gender | Female To Male |
| Poles | 8pins |
| Mating Style | Quick Connect |
| Protect Level | IP67 |
| Color | Blue |
|---|---|
| Gender | Male And Female |
| Insert Material | PPS, Max Temperature 260℃ |
| Mating Cycle | 500 |
| Certificate | CE RoHS ISO9001 |
| Voltage Rating | 250V/600V |
|---|---|
| Material | Copper/Brass/Stainless Steel |
| Product Name | Waterproof Power Connector |
| Connector Size | Customized |
| Temperature Rating | -40℃~+125℃ |
| Cores | 2,3,4,5,7,9,12pins |
|---|---|
| Connector Design | Weipu Connector |
| Termination | Screw |
| Protect Level | IP68 |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Poles | 2 3 4 5 6 7 9pins |
|---|---|
| Connector Design | Weipu Connector |
| Termination | Solder |
| IP Rating | IP68 |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |