| Cable Materials | Gate 5e/Gate 6e/Custom Request |
|---|---|
| Pin | 4 8 Pin |
| Code | A B D X Code |
| Rated Current | 2A For A X Code 8 Pin,4A For D Code 4 Pin |
| Rated Voltage | 30V For A X Code 8 Pin,250V For D Code 4 Pin |
| Application | Automotive |
|---|---|
| Conductor Material | Customizable |
| Wire Length | Customize |
| Wire Gouge | 24AWG/26AWG |
| Product Category | Waterproof Cable Connector |
| Certificate | CE ROHS ISO9001 |
|---|---|
| Application | Automotive |
| IP Degree | IP67/IP68 |
| Product Category | Waterproof Cable Connector |
| Conductor Material | Customizable |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | Waterproof USB Connector, Generic |
| Application | Audio & Video |
| Conductor | Tinned Copper |
| Material | PVC, PVC |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | M5,M8,M12 |
| Application | Automotive/Sensor/Electrical Equipment |
| Product Name | M12 Waterproof Cable Connector |
| Orientation | Straight / Right Angle / Straight To Right Angle / Y Type |
| Product Name | IP67 Waterproof M12 Plastic T Type Power Cable Connector |
|---|---|
| Insert Material | TPU+GF |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Number Of Pole | 2,3,4,5,6,8,12 Pins |
| Degree Of Protect | IP67/IP68 |
| Brand Name | Rigoal |
|---|---|
| Connector | M19 |
| Gender | Female And Male |
| Contact Pin | 12 Pin Wire To Wire |
| Connecting Model | Screw Locking |
| Pin | 3 / 4 / 5 / 6 / 8 Pin |
|---|---|
| Rated Voltage | 60V For 3/4/5/6 Pin, 30V For 8 Pin |
| Insulation Resistance | ≥100 MΩ |
| Direction | Straight / Angled |
| Certificate | CE RoHS ISO9001 |
| Degree Of Protection | IP68/IP67 |
|---|---|
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
| Type | Single Plug;double Plugs |
| Rated Voltage | 250V |
| Rated Current | 4A |
| Pin | 8 Pin |
|---|---|
| Coding | A Coding |
| Gender | Male/Female |
| Current | 2A |
| Voltage | 30V |