| Brand Name | Rigoal |
|---|---|
| Connector | M19 |
| Gender | Female And Male |
| Contact Pin | 12 Pin Wire To Wire |
| Connecting Model | Screw Locking |
| Product Name | M12 D Code Molding Waterproof Cable |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Temperature Range | -25℃~+85℃ |
|---|---|
| Connector Type | M12 Sensor Connector |
| IP Rating | IP67,IP68 |
| Contat Carrier | TPU+GF |
| Keywords | M12 3pin Cable Connector |
| Type | Cable Connector |
|---|---|
| Application | Automotive |
| Gender | Male/female |
| Pins | 4p, 5P, 3P, 2P, 6P |
| Material | PVC Rubber |
| Color | Black |
|---|---|
| Application | Automotive |
| Type | Adapter,DIN |
| Material | PA66 |
| Product Name | Male Female Waterproof Bike Connector |
| Contact | Brass With Gold Plated |
|---|---|
| Sealing | Silica Gel |
| Voltage Rating | 60V |
| Contact Resistance | <10mΩ |
| Breakdown Voltage | 1.5KV/1minute |
| Connector Shape | Round/Square |
|---|---|
| Material | Copper/Brass/Stainless Steel |
| Surface Treatment | Nickel Plated/Gold Plated |
| IP Rating | IP67/IP68 |
| Voltage Rating | 250V/600V |
| Cable Length | Customized |
|---|---|
| Current Rating | 15A/20A/30A/50A |
| Material | Copper/Brass/Stainless Steel |
| Surface Treatment | Nickel Plated/Gold Plated |
| IP Rating | IP67/IP68 |
| Contact Pin | 5 Pin |
|---|---|
| Current Rating | 50A Max |
| Connector Type | Push Locking |
| IP Rated | IP67 |
| Application | Industrial,Mobile Automation Equipment |
| Type | M16 LED Waterproof Connector |
|---|---|
| Gender | Female To Male |
| Poles | 8pins |
| Mating Style | Quick Connect |
| IP Level | IP68 |