| Pin | 3 4 Pin |
|---|---|
| Coding | A B D Coding |
| Rated Current | 1.5A For 12 17 Pin/2A For 4 5 8 Pin/4A For 3 4 Pin |
| Rated Voltage | 30V For 8 12 17 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 Pin |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Connector Locking System | Solder Locking |
|---|---|
| Pin | 3pin,4pin.5pin,8pin,12pin,17pin |
| Degree Of Protection | IP68/IP67 |
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
| Type | Single Plug;double Plugs |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
|---|---|
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Connector Locking System | Solder |
| Core | 3 / 4 / 5 / 8 / 12 / 17 Core |
| Degree Of Protection | IP67 / IP68 |
| Code | A B D Code |
|---|---|
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Type | Panel Mount/Assembly/cable |
| Shape | Straight/Angle |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Coded | A B D X Coded |
|---|---|
| Pole | 3 4 5 8 12 17 Poles |
| Type | Panel Mount/Assembly/molded Cable |
| Shape | Straight/Angle |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Type | DIN |
|---|---|
| Gender | Male Female |
| Pins | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Rated Voltage | 250V |
| Rated Current | 4A |
| Type | Molding Connector |
|---|---|
| Gender | Feale To Female |
| Cable Jacket | PUR Or PVC |
| Pins | 4P |
| Connection Type | M12 To D-sub |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | Rigoal Connector(RG) |
| Model Number | M12 5pin A Code Cable Connector |
| Application | Automotive |
| Gender | Female |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Code | A B D Code |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Connector Locking System | Screw(12pin Is Solder Type) |
| Mechanical Operation | >500 Mating Cycles |
| Connector Type | Molding Connector |
|---|---|
| Gender | Female To Female |
| Cable Jacket | PUR Or PVC |
| Poles | 4P |
| Connect Type | M12 To D-sub |