| Type | Molding Connector |
|---|---|
| Gender | Male To Female |
| Cable Jacket | PUR Or PVC |
| Contacts | 9pins And 4pins |
| Connection Type | M12 To D-sub |
| Pins | 4pin,8pin |
|---|---|
| Code | A / B Code |
| Orientation | Straight / Right Angle |
| Rated Current | 4A For 4/5pin, 2A For 8pin, 1.5A For 12pin |
| Standard | RG121100 |
| Application | Audio & Video, Sensor Or Automation |
|---|---|
| Product Name | M12 Sensor And Auto Connector Cable Pin Cable Connector |
| Contacts 3,4,5,8,12pins Are Available | 3,4,5,8,12pins Are Available |
| Shielding | Un-alaibable |
| Size | M12 A Coding |
| Type | Adapter |
|---|---|
| Gender | Male |
| Application | Automotive And Sensor |
| Pins | 4P |
| Connection Type | M12 To RJ45 Connector |
| Keywords | Waterproof Connector |
|---|---|
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Operating Temperature | -30°C~+105°C |
| Description | D-SUB/ HD-SUB 8pin/9pin/15pin |
| Product Name | D-SUB/ HD-SUB |
| Contacts | 3+PE |
|---|---|
| Connector Design | M12 To Solenoid Valve Connector |
| Termination | Screw |
| Degree Of Protection | IP65 |
| Contact Material | CuSn (bronze) |
| Application | Outdoor LED Display / Lighting, Outdoor |
|---|---|
| Pins | 4p, 5P, 1P, 7P, 3P, 8P, 2P, 6P |
| Advantage | Long Duration And High Reliability |
| Warranty | 12 Month |
| Connector Type | Screw/thread Lock Plug,panel Mount,solder |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Connector, Waterproof Connector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Coding | A,B,C,D,X |
| Connector Design | M12 Female Connector |
|---|---|
| Termination | PCB |
| Upper Limit Temperature | 85 °C |
| Lower Limit Temperature | -40 °C |
| Rated Voltage | 60V |
| Type | Sensor Connector |
|---|---|
| Gender | Female |
| Application | Automotive And Sensor |
| Pins | 4P |
| Connection Type | M12 To RJ45 Connector |