| Product Name | M12 Connector |
|---|---|
| Type | Panel Mount |
| Contacts | 4 Pins |
| Gender | Female |
| Mating Cycle | >500times |
| Contacts | 3 4 5 8 12 17 Contacts |
|---|---|
| Coded | A B D X Coded |
| Kind | Screw;Solder;PCB;With Wire |
| Gender | Male And Female |
| Type | Front Lock;Rear Lock |
| Type | DIN |
|---|---|
| Application | Automotive Industrial Aviation LED Solar |
| Gender | Male Female |
| Pins | 3 4 5 8 12 17 Pin Connector |
| Rated Voltage | 250V |
| Type | DIN |
|---|---|
| Gender | Male Female |
| Pins | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Rated Voltage | 250V |
| Rated Current | 4A |
| Number Of Contacts | 4 |
|---|---|
| Coded | A B D X Coded |
| Name | M12 Waterproof Cable |
| Temperature Range | -25℃~+85℃ |
| Degree Of Protection | IP68/IP67 |
| Degree Of Protection | IP68/IP67 |
|---|---|
| Shape | Elbow / Straight |
| Connector Gender | Male/Female |
| Name | M12 Waterproof Cable |
| Model | M12 |
| Name | M12 Waterproof Cable |
|---|---|
| Material Of Connector | PVC Or PUR |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Cores | 3 4 5 8 12 17 Cores |
| Number Of Contacts | 4 |
| Connector Type | Cable Connector |
|---|---|
| Number Of Contacts | 4 |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Material Of Connector | PVC Or PUR |
| Name | M12 Waterproof Cable |
| D-SUB Pin | 9 15 Pin |
|---|---|
| M12 Pin | 2 3 4 5 8 12 17 Pin |
| M12 Coding | A B D Coding |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Material Of D-SUB Connector | CuZn PA66 |
| Waterproof Rating | IP67, IP68 |
|---|---|
| Contact Way | Screw |
| IP Degree | IP67/IP68 |
| Type | M Series |
| Gender | Male Female |