| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | Weipu Connector |
| Contact Pin | 4 Pin |
| Current Rating | 50A Max |
| Connector Type | Push Locking |
| Coded | A B D X Coded |
|---|---|
| Pins | 3 4 5 8 12 17 Pins |
| Rated Current | 4A |
| Rated Voltage | 250V |
| Shape | 90 Degrees / Straight |
| Connector Design | M8 Male Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge | 24 |
| Cable Outlet | 3,5 - 5,0 Mm |
| Lower Limit Temperature | -40 °C |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 2 Pin |
| Current Rating | 50A Max |
| Model Number | Weipu Connector |
| Connector Type | Push Locking |
| Type | M16 LED Waterproof Connector |
|---|---|
| Gender | Female To Male |
| Poles | 2P |
| Mating Style | Quick Connect |
| Protect Level | IP67 |
| Connector Design | Female Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0,25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24 |
| Cable Outlet | 3.5 - 5.0 Mm |
| Pin | 3 / 4 / 5 / 6 / 8 Pin |
|---|---|
| Rated Voltage | 60V For 3/4/5/6 Pin, 30V For 8 Pin |
| Insulation Resistance | ≥100 MΩ |
| Direction | Straight / Angled |
| Coding | A/B/D/K/L/M/S/T/X |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | Led Waterproof Connector |
| Application | Automotive |
| Material | PVC |
| Connector Type | Adaptor |
| Rated Current | 4A |
|---|---|
| Type | DIN |
| Product Name | Customizable M12 Waterproof Connector For Automotive Industrial Aviation LED Solar Ethernet |
| Aviation Connectors | Ethernet Connectors |
| Gender | Male Female |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 4 Pin |
| Current Rating | 50A Max |
| Model Number | Weipu Connector |
| Connector Type | Push Locking |