| Pin | 3 4 5 6 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Code | A B D X Code |
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Connector Locking System | Screw/Solder/PCB/Wire |
| Coded | A B C D X T S L M T Y Coded |
|---|---|
| Pins | 3 4 5 8 12 17 Pins |
| Gender | Female / Male |
| Degree Of Protection | IP68/IP67 |
| Shape | 90 Degree / 180 Degree |
| Connector Design | M8 Male Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0.25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24 |
| Cable Outlet | 3.5 - 5.0 Mm |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 2 Pin |
| Current Rating | 50A Max |
| Model Number | Weipu Connector |
| Connector Type | Push Locking |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Connector, Waterproof Connector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Coding | A,B,C,D,X |
| Application | Audio & Video |
|---|---|
| Rated Voltage | 250V |
| Degree Of Protection | IP68 |
| Mechanical Operation | >500 Mating Cycles |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Gender | Female/Male |
|---|---|
| Degree Of Protection | IP68/IP67 |
| Cable AWG | 26AWG-22AWG |
| Connector Locking System | Solder |
| Custom | Acceptable |
| Connector Design | M8 Female Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0.25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24 |
| Cable Outlet | 3,5 - 5,0 Mm |
| Product Connector | FUS-1 |
|---|---|
| Connector Gender | Female |
| Current Rating | 10A |
| Contacts | 6pins |
| Type | UCU Connector |
| Type | L20 Waterproof Connector |
|---|---|
| Connector Gender | Female |
| Contacts | 2pins |
| Material | Eco-friendly NYLON |
| Protect Level | IP67 IP68 |