| Place Of Origin | Shen Zhen,China |
|---|---|
| Model Number | M8 Assembly |
| Application | Automotive |
| Waterproof Degree | IP67/IP68 |
| Rated Voltage | 60/30 V |
| Product Name | M12 D Coding To RJ45 Cable |
|---|---|
| Type | Molding Type |
| Poles | 4P |
| Connector Gender | Male |
| Mating Cycle | >500times |
| Product Name | M12 A Coding To RJ45 Cable |
|---|---|
| Type | Molding Type |
| Poles | 8P |
| Connector Gender | Male |
| Mating Cycle | >500times |
| Connecting Mode | Screw Locking |
|---|---|
| Protection Level | IP68 |
| Cable Specification | Max 12AWG |
| Diameter Diameter/number | Φ2.4 |
| Current Rating(A) | 20A |
| Temperature Range | 20℃~+80℃ |
|---|---|
| Insert Material | PA66 |
| Contact Material | Copper Contact Gold Plating Contact |
| Rated Current | 4A/2A/1.5A |
| Cable Diameter | ≤4mm~≤8.0mm |
| Contacts | 8Pins |
|---|---|
| Type | Square Panel Mount Connector |
| Wire Gauge | Max. 0,75 Mm2 |
| Rated Voltage | 60 V |
| Rated Impulse Voltage | 500V |
| Model Number | M16 |
|---|---|
| Ambient Temperatur | -25℃~+85℃ |
| Voltage Rating | 250 V Ac/Dc |
| Application | Power |
| Body Orientation | Straight |
| Type | Adapter |
|---|---|
| Application | Industrial Camera, Ethernet Work |
| Gender | Male&Female |
| Color | Black, Green |
| Product Name | M12 To RJ45 Connector Cable |
| Type | Adapter, M12 |
|---|---|
| Application | Automotive, Sensor Or Automation |
| Gender | Male |
| Product Name | M12 8pin Molding Cable |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |