| Certificate | CE/Rohs/REACH |
|---|---|
| Jacket Material | PVC/PUR |
| Mounting Type | Staight,90 Degree Right Angle Elbow |
| Wire Length | Customize |
| Conductor Material | Brass/Gold |
| Coded | A B D X Coded |
|---|---|
| Pins | 3 4 5 8 12 17 Pins |
| Shape | 90 Degrees / Straight |
| Gender | Female / Male |
| Degree Of Protection | IP68/IP67 |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | M5 M8 M12 M16 |
| Application | Aviation / Sensor/Electrical Equipment/Industrial Etc.., Sensor Or |
| Product Name | M12 Molded Cable |
| Contact Way | Screw |
| Gender | Female / Male |
|---|---|
| Connector Type | Panel Mount |
| Number Of Pins | 3/4/5/8/12/17 Pin |
| Mounting Type | Soldering Termination |
| Locking Mechanism | Front/rear Fastened |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Coding | A B D Coding |
| Gender | Male And Female |
| Type | Panel Mount/Assembly/cable |
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
| Code | A B D Code |
|---|---|
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Connector Locking System | Solder |
| Coupling | Threaded Coupling |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Shell Material | Zinc Alloy With Nikelplate |
| Mating Cycle | 500times |
| Insert Material | PA66+%30GF |
| Connector Design | Female Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0,25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24 |
| Cable Outlet | 3.5 - 5.0 Mm |
| Connector Design | Female Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0,25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24 Or 26 AWG |
| Cable Jacket | PVC Or PUR |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | M5,M8,M12 |
| Application | Automotive/Sensor/Electrical Equipment |
| Product Name | M12 Waterproof Cable Connector |
| Orientation | Straight / Right Angle / Straight To Right Angle / Y Type |