| Gender | Male, Female |
|---|---|
| Material | PVC;PUR;Cuzn;TPU |
| Rated Voltage | 30-60V |
| Rated Current | 1.5-4A |
| PIN | 3,4,5,6,8 PIN |
| Gender | Male And Female |
|---|---|
| Connector Type | Male Female Plug |
| Code | A/B/D Coded |
| Contact Material | CuZn, TPU |
| Rated Voltage | 30V For 5/6/8 Pin, 60V For 3/4 Pin |
| Connector Design | M8 Male Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0.25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24 |
| Cable Outlet | 3.5 - 5.0 Mm |
| Gender | Male & Female |
|---|---|
| Connector Type | Soldering |
| Rated Current | 1.5A-4A |
| Rated Voltage | 30-60V |
| Number Of Cores | 3/4/5/6/8 Pin |
| Gender | Female |
|---|---|
| Code | A/B/D Coding |
| Rated Voltage | 30V For 5/6/8 Pin,60V For 3/4 Pin |
| Rated Current | 3/4 Pin:4A, 5pin:3A, 6pin:2A,8pin:1.5A |
| Orientation | Straight / Right Angle |
| Gender | Male, Female |
|---|---|
| Material | PVC;PUR;Cuzn;TPU |
| Rated Voltage | 30-60V |
| Rated Current | 1.5-4A |
| PIN | 3,4,5,6,8 |
| Gender | Female, Male |
|---|---|
| Contact Material | Golden Plating |
| Rated Voltage | 30V For 5/6/8 Pin, 60V For 3/4 Pin |
| Rated Current | 1.5A/2A/3A/4A |
| Temperature Range | -25°C ~ +85°C |
| Gender | Male |
|---|---|
| Material | PVC;PUR |
| Rated Voltage | 30-60V |
| Rated Current | 1.5-4A |
| PIN | 3,4,5,6,8 PIN |
| Gender | Male Female |
|---|---|
| Type | DIN, M Series |
| Coupling Nut | Brass With Nickel Plated |
| Contacts | M8 3 4 5 6 8 Pin Connector |
| Contact Way | Screw |
| Gender | Male Female |
|---|---|
| Type | DIN, M Series |
| Coupling Nut | Brass With Nickel Plated |
| Contacts | M8 3 4 5 6 8 Pin Connector |
| Contact Way | Screw |