| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Coding | A B D Coding |
| Gender | Male/Female |
| Type | Panel Mount/Assembly/cable |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Gender | Female Or Male |
|---|---|
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Degree Of Protection | IP68 Or IP67 |
| Material Of Connector | CuZn,TPU Or PVC |
| Cable AWG | 26AWG,24AWG,22AWG |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
|---|---|
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Gender | Male Or Female |
| Core | 3 4 5 8 12 17 Core |
| Degree Of Protection | IP68 Or IP67 |
| Application | Automotive |
|---|---|
| Contact Material | Copper Gold Plating |
| Rated Current | 1.5 A, 3A, 4 A, 1.5-4A |
| Rated Voltage | 60 V, 30-60V |
| Gender | Male |