| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Connector, Waterproof Connector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Coding | A,B,C,D,X |
| IP Rating | IP67 |
|---|---|
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Mating Endurance | ≥500 |
| Connector Gender | Female Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0,25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24 |
| Cable Outlet | 3,5 - 5,0 Mm |
| Coupling | Threaded Coupling |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Mating Cycle | 500times |
| Insert Material | PA66+%30GF |
| Teperature Range | -25℃---+85℃ |
| Model Number | M23 Connector |
|---|---|
| Type | ADAPTER |
| Application | Power ,sensor,automotive,ethernet,car Etc. |
| Gender | Male And Female |
| Pins | 6pin |
| Coded | A B D X Coded |
|---|---|
| Pole | 3 4 5 8 12 17 Poles |
| Type | Panel Mount/Assembly/molded Cable |
| Shape | Straight/Angle |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Coded | A B D X Coded |
|---|---|
| Position | 3 4 5 8 12 17 Position |
| Type | Panel Mount/Assembly/molded Cable |
| Shape | Straight/Elbow |
| Rated Current | 1A/2A/4A |
| Connector Design | Male Angled Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0,25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24 |
| Cable Outlet | 3,5 - 5,0 Mm |
| Connector Type | M12 17 Pin Female |
|---|---|
| Usage | Automation |
| Color | Black |
| Rated Voltage | 60V |
| Warranty | 12 Months |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Coding | A B D Coding |
| Gender | Male And Female |
| Type | Panel Mount/Assembly/cable |
| Operating Temperature | -25°C~85°C |