| Pin | 3 4 5 6 8 Pin |
|---|---|
| Coding | A B D Coding |
| Type | Molded |
| Rated Current | 1.5A;2A;3A;4A |
| Rated Voltage | 30V 60V |
| Pin | 2 3 4 5 6 7 8 12 14 16 19 24 Pins |
|---|---|
| Type | Assembly |
| Rated Current | 7A For 2 3 Pin;6A For 4 5 Pin;5A For 6 7 8 12 Pin;3A For 14 16 19 Pin;1A For 24 Pin |
| Rated Voltage | 250V For 2 3 4 5 6 Pin;125V For 7 8 Pin;60V For 12 14 16 19 24 Pin |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Contacts | 3+PE |
|---|---|
| Connector Design | M12 Molding To Solenoid Valve B Connector |
| Termination | Screw |
| Degree Of Protection | IP65 |
| Contact Material | CuSn (bronze) |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Coding | A B D Coding |
| Gender | Male/Female |
| Type | Panel Mount/Assembly/cable |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
|---|---|
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Gender | Male Or Female |
| Core | 3 4 5 8 12 17 Core |
| Degree Of Protection | IP68 Or IP67 |
| Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
|---|---|
| Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Coding | A B D Coding |
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
| Connector Locking System | Solder Locking |
|---|---|
| Pin | 3pin,4pin.5pin,8pin,12pin,17pin |
| Degree Of Protection | IP68/IP67 |
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
| Type | Single Plug;double Plugs |
| Position | 3 / 4 / 5 / 8 / 12 / 17 Position |
|---|---|
| Coding | A B D X Coding |
| Gender | Male/Female |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Code | A B D Code |
|---|---|
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Connector Locking System | Solder |
| Type | Molding Connector |
|---|---|
| Gender | Male To Female |
| Cable Jacket | PUR Or PVC |
| Contacts | 9pins |
| Connection Type | M12 To D-sub |