| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
|---|---|
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Connector Locking System | Solder |
| Core | 3 / 4 / 5 / 8 / 12 / 17 Core |
| Degree Of Protection | IP67 / IP68 |
| Position | 3 / 4 / 5 / 8 / 12 / 17 Position |
|---|---|
| Coding | A B D X Coding |
| Gender | Male/Female |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Pin | 8 Pin |
|---|---|
| Coding | A Coding |
| Gender | Male/Female |
| Current | 2A |
| Voltage | 30V |
| Pin | 5 8 Pin |
|---|---|
| Coding | A Coding |
| Degree Of Protection | IP67 / IP68 |
| Current | 2A |
| Voltage | 30V |
| Code | A B D Code |
|---|---|
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Connector Locking System | Solder |
| Code | A B D Code |
|---|---|
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Type | Panel Mount/Assembly/cable |
| Shape | Straight/Angle |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Coded | A B D X Coded |
|---|---|
| Pole | 3 4 5 8 12 17 Poles |
| Type | Panel Mount/Assembly/molded Cable |
| Shape | Straight/Angle |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Coded | A B D X Coded |
|---|---|
| Position | 3 4 5 8 12 17 Position |
| Type | Panel Mount/Assembly/molded Cable |
| Shape | Straight/Elbow |
| Rated Current | 1A/2A/4A |
| M12 Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Coding | A B D X Coding |
| Connector Locking System | Solder/Pcb/Wire |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Material Of Connector | CuZn,TPU |
| Coding | A B D X Coding |
|---|---|
| M12 Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Type | Solder/Pcb/With Wire |
| Material Of Connector | CuZn,TPU |
| Operating Temperature | -25°C~85°C |