| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Code | A B D Code |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Connector Locking System | Screw(12pin Is Solder Type) |
| Mechanical Operation | >500 Mating Cycles |
| Pin | 3 4 Pin |
|---|---|
| Coding | A B D Coding |
| Rated Current | 1.5A For 12 17 Pin/2A For 4 5 8 Pin/4A For 3 4 Pin |
| Rated Voltage | 30V For 8 12 17 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 Pin |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Type | Solder/Pcb/Wire |
| Code | A B D X Code |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Coding | A B D X Coding |
|---|---|
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
|---|---|
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Coding | A B D X Coding |
| Cable AWG | 26AWG-22AWG |
| Gender | Female/Male |
|---|---|
| Degree Of Protection | IP68/IP67 |
| Cable AWG | 26AWG-22AWG |
| Connector Locking System | Solder |
| Custom | Acceptable |
| Pins | 3 4 5 8 12 17 Pins |
|---|---|
| Coded | A B D Coded |
| Gender | Female To Male |
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
| Material Of Connector | CuZn,TPU Or PVC |
| Coding | A B D X Coding |
|---|---|
| Positions | 3 4 5 8 12 17 Positions |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Degree Of Protection | IP68/IP67 |
| Coding | A B D X Coding |
|---|---|
| Core | 3 4 5 6 8 12 17 Core |
| Cable Materials | Gate 5e/Gate 6e/Custom Request |
| Rated Current | 2A;4A |
| Rated Voltage | 30V;250V |
| Connector Locking System | Solder Locking |
|---|---|
| Pin | 3pin,4pin.5pin,8pin,12pin,17pin |
| Degree Of Protection | IP68/IP67 |
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
| Type | Single Plug;double Plugs |