| Interface | A B D X Coding |
|---|---|
| M12 Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Type | Rear/front Lock |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Connector Type | Molding Connector |
|---|---|
| Gender | Female To Female |
| Cable Jacket | PUR Or PVC |
| Poles | 4P |
| Connect Type | M12 To D-sub |
| Type | Molding Connector |
|---|---|
| Gender | Male To Male |
| Cable Jacket | PUR Or PVC |
| Contacts | 9pins |
| Connection Type | M12 To D-sub |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Coding | A B D Coding |
| Gender | Male And Female |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Code | A B D Code |
|---|---|
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Material Of Connector | CuZn,TPU Or PVC |
| Cable AWG | 26AWG-22AWG |
| Rated Current | 1A/2A/4A |
| Gender | Female Or Male |
|---|---|
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Degree Of Protection | IP68 Or IP67 |
| Material Of Connector | CuZn,TPU Or PVC |
| Cable AWG | 26AWG,24AWG,22AWG |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
|---|---|
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Gender | Male Or Female |
| Core | 3 4 5 8 12 17 Core |
| Degree Of Protection | IP68 Or IP67 |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Coding | A B D X Coding |
| Outlet | Suitable OD 4-8mm Cable |
| Connector Locking System | Screw Locking (12pin Is Solder Type) |
| Mechanical Operation | >500 Mating Cycles |
| Pin | 3 4 5 6 8 Pin |
|---|---|
| Coding | A B D Coding |
| Type | Molded |
| Rated Current | 1.5A;2A;3A;4A |
| Rated Voltage | 30V 60V |
| Outlet | Suitable OD 4-8mm Cable |
|---|---|
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Material Of Connector | CuZn,TPU |
| Contact Resistance | ≤10mΩ |
| Mechanical Operation | >500 Mating Cycles |