| Gender | Female |
|---|---|
| Code | A/B/D Coding |
| Rated Voltage | 30V For 5/6/8 Pin,60V For 3/4 Pin |
| Rated Current | 3/4 Pin:4A, 5pin:3A, 6pin:2A,8pin:1.5A |
| Orientation | Straight / Right Angle |
| Type | Molding Connector |
|---|---|
| Gender | Male To Female |
| Cable Jacket | PUR Or PVC |
| Contacts | 9pins |
| Connection Type | M12 To D-sub |
| Pins | 4pin,8pin |
|---|---|
| Code | A / B Code |
| Orientation | Straight / Right Angle |
| Rated Current | 4A For 4/5pin, 2A For 8pin, 1.5A For 12pin |
| Standard | RG121100 |
| Number Pin | 3pin/4pin/5pin/8pin/12pin/17pin |
|---|---|
| Coded | A/B/C/D/X/T/S/L/K/M/Y Coded |
| Type | Molded/Panel Mount/Assembly/Cap |
| Cable Material | PVC/PUR Or Custom |
| Contact Way | Screw/Solder/PCB/With Pigtail |
| M12 Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Interface | A B D X Code |
| Type | Rear/front Lock |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Material Of Connector | CuZn,TPU |
| Type | ADAPTER |
|---|---|
| Gender | Male And Female |
| Model Number | M5,M8,M12 |
| Color | Black Or OEM Color |
| Code | A / B / D / K / L / X / S / T Code |
| Serie | M8 Connector |
|---|---|
| Contacts | 3pins |
| Gender | Male |
| Orientation | Straight |
| Rated Current | 4A |
| Type | Molding Connector |
|---|---|
| Gender | Male To Female |
| Cable Jacket | PUR Or PVC |
| Contacts | 9pins And 4pins |
| Connection Type | M12 To D-sub |
| Type | Molding Connector |
|---|---|
| Gender | D-sub Male To M12 Female |
| Cable Jacket | PUR Or PVC |
| Contacts | 9pins And 4pins |
| Conductor Structure | 32x0.1 Mm |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Coding | A B D Coding |
| Gender | Male/Female |
| Type | Panel Mount/Assembly/cable |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |