| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | Rigoal Connector(RG) |
| Model Number | M12 X Code Ethernet Connectors |
| Type | SCART, Molded |
| Application | Power |
| Rated Current | 4A |
|---|---|
| Rated Voltage | 250V |
| Contact Resistance | ≤10mΩ |
| Pin | 3pin,4pin.5pin,8pin,12pin,17pin |
| Code | A B D Xcoded |
| Rated Current | 4A |
|---|---|
| Rated Voltage | 250V |
| Pin | 3pin,4pin.5pin,8pin,12pin,17pin |
| Code | A B D Xcoded |
| Connector Locking System | Solder |
| Contacts | 3p |
|---|---|
| Connector Design | Weipu Connector |
| Termination | Screw |
| Protect Level | IP68 |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Coding | A B D Coding |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
| Contacts | 3pins |
|---|---|
| Connector Design | Weipu Connector |
| Termination | Screw |
| Degree Of Protection | IP68 |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Color | Blue |
|---|---|
| Gender | Male And Female |
| Insert Material | PPS, Max Temperature 260℃ |
| Mating Cycle | 500 |
| Certificate | CE RoHS ISO9001 |
| Limiting Temperatu | '-25℃ - +85℃ |
|---|---|
| Sealing | NBR |
| Pins | 4p, 5P, 3P, 8P |
| Degree Of Protection | IP67 |
| Material | Aluminium Die-cast |
| Coupling | Threaded Coupling |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Mating Cycle | 500times |
| Insert Material | PA66+%30GF |
| Teperature Range | -25℃---+85℃ |
| Rated Current | 5A-13A |
|---|---|
| Poles | 2 3 4 5 6 7 9pin |
| Temperature Range | -40~+105 |
| Certification | CE ROHs |
| Shell Material | PC, Nylon66, Fire Resistance |