| Degree Of Protection | IP68/IP67 |
|---|---|
| Rated Voltage | 250V |
| Rated Current | 4A |
| Contact Resistance | ≤10mΩ |
| Pin | 3pin,4pin.5pin,8pin,12pin,17pin |
| Product Name | M12 8pin Molding Cable |
|---|---|
| Application | Sensor Or Automation |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Standard | IEC61076-2-10 |
| Contacts | 3 4 5 6 8 Pins |
| Serie | M8 Connector |
|---|---|
| Contacts | 3pins |
| Gender | Male |
| Orientation | Straight |
| Rated Current | 4A |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
|---|---|
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Coding | A B D X Coding |
| Cable AWG | 26AWG-22AWG |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Coding | A B D X Coding |
| Gender | Male/Female |
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
|---|---|
| Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Coding | A B D Coding |
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
| Application | Sensor Or Automation |
|---|---|
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Contacts | 3 4 5 6 8 12pins |
| Contact Way | Solder |
| Pin | 3 4 5 6 8 Pin |
|---|---|
| Coding | A B D Coding |
| Type | Molded |
| Rated Current | 1.5A;2A;3A;4A |
| Rated Voltage | 30V 60V |
| Product Name | M8 A Coding Female To Female Waterproof Cable |
|---|---|
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Contacts | 3,4,5,6 Pins Are Available |
| Gender | Female |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |