| Orientation | Straight |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Rated Current | 5A-13A |
|---|---|
| Max Temp | 260 Degreee |
| Poles | 2 3 4 5 6 7 9pin |
| Temperature Range | -40~+105 |
| Certification | CE,ROHS,ISO |
| Model Number | M23 Connector |
|---|---|
| Application | Power ,sensor,automotive,ethernet,car Etc. |
| Gender | Male And Female |
| Connector Locking System | Screw |
| Cable Outlet | 6-10 Mm |
| Orientation | Straight |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Mate Model | Sp21 |
|---|---|
| Number Of Contact | 5p |
| Cable Outer Diameter | 7-12mm |
| Rated Current(A) | 5A,3A |
| Termination | Solder |
| Rated Current | 5A-13A |
|---|---|
| Poles | 2 3 4 5 6 7 9pin |
| Temperature Range | -40~+105 |
| Certification | CE ROHs |
| Shell Material | PC, Nylon66, Fire Resistance |
| Rated Current | 5A-13A |
|---|---|
| Max Temp | 260 Degreee |
| Poles | 2 3 4 5 6 7 9pin |
| Certification | CE ROHs |
| Shell Material | PC, Nylon66, Fire Resistance |
| Place Of Origin | Ghuang Dong |
|---|---|
| Model Number | Sp21 Waterproof Connector |
| Brand Name | RIGOAL |
| Type | ADAPTER |
| Application | Power |
| Contacts | 3pins |
|---|---|
| Connector Design | Weipu Connector |
| Termination | Screw |
| Degree Of Protection | IP68 |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Rated Current | 5A-13A |
|---|---|
| Max Temp | -20℃~+85℃ |
| Durability (Plug/Unplug) | 500 Times |
| Waterproof Level | IP68 |
| Pins Range | 3 Pin |