| Pin | 2 3 4 5 7 8 9 10 12 16 17 20 24 26 Pin |
|---|---|
| Rated Current | 3A,5A,10A,13A,15A,25A,30A,50A |
| Rated Voltage | 125V,180V,200V,250V,500V |
| Type | Panel Mount/Assembly/With Cable |
| Test Voltage(AC.V)1min | 1000,1200,1500 |
| Packaging Details | 1.Our packaging:each pcs in one PE bag, then put in a small carton. 2.According to customer request. |
|---|---|
| Delivery Time | 14 |
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 100000 |
| Place of Origin | Shen zhen, China |
| Number Of Pins | 8Pins |
|---|---|
| Gender | Female |
| Rated Voltage(V) | 60V |
| Rated Impulse Voltage | 500V |
| Rated Current | 5A |
| Contacts | 8Pins |
|---|---|
| Type | Square Panel Mount Connector |
| Gender | Female |
| Rated Voltage | 60 V |
| Rated Impulse Voltage | 500V |
| Product Name | M12 Connector |
|---|---|
| Type | A Code |
| Poles | 8pins |
| Wire Gouge | AWG24-AWG26 |
| Mating Cycle | >500times |
| Product Name | M12 Connector |
|---|---|
| Type | Panel Mount |
| Contacts | 4 Pins |
| Gender | Female |
| Mating Cycle | >500times |
| Contacts | 5pins |
|---|---|
| Connector Gender | Male |
| Termination | Screw |
| Connector Type | Weipu21 Assembly Connector |
| Shell Material | Shcoll Material |
| Pin | 9 15 Pin |
|---|---|
| Code | D-SUB9 D-SUB15 HD-SUB9 HD-SUB15 |
| Type | Panel Mount/molded Type/assembly Type |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Connector Locking System | Solder/Screw |
| Number Of Contacts | 8 Pins |
|---|---|
| Termination | Screw |
| Gender | Male |
| Rated Voltage | 60V |
| Rated Impulse Voltage | 500V |
| Product Name | M16 Panel Mount Connector |
|---|---|
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Application | Sensor Or Automation |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Contacts | 8pins |