| Gender | Male |
|---|---|
| Termination | Screw |
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| IP Rating | IP67 |
|---|---|
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Mating Endurance | ≥500 |
| Gender | Male |
|---|---|
| Series | M16 |
| Insulator Material | PBT |
| Voltage Rating | 500V |
| Current Rating | 10A |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Connector, Waterproof Connector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Coding | A,B,C,D,X |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Connector, Waterproof Connector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Coding | A,B,C,D,X |
| Contact Plating | Gold |
|---|---|
| Mounting Type | Panel Mount |
| IP Rating | IP67 |
| Pitch | 2mm |
| Voltage Rating | 500V |
| Number Of Contact | 2p,3p,4p,5P |
|---|---|
| Cable Outer Diameter | A (4.5-7MM) B (7-12MM) |
| Rated Current(A) | 5A,3A |
| Contact Diameter | 1.0*5 |
| Termination | Solder |
| Cable Outer Diameter | 7-12mm |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Rated Voltage(AC.V) | 500V |
| Test Voltage(AC.V)1MIN | 1500V |
| Couoing | Threaded Coupling |
| Contacts | 3p |
|---|---|
| Connector Design | Weipu Connector |
| Termination | Screw |
| Protect Level | IP68 |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Mounting Type | Panel Mount |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To +85°C |
| Termination Method | Crimp |
| Gender | Male |
| Standards Met | UL, CSA, EN |