| Contacts | 6 Pins |
|---|---|
| Connector Gender | Male |
| Termination | Solder |
| Degree Of Protection | IP68 |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Connector Type | M5 Molding Connector |
|---|---|
| Contacts | 4P |
| Gender | Male To Male |
| Oriental | Right Angle And Straight |
| Rated Current | 1A |
| Gender | Male, Female |
|---|---|
| Material | PVC;PUR;Cuzn;TPU |
| Rated Voltage | 30-60V |
| Rated Current | 1.5-4A |
| PIN | 3,4,5,6,8 PIN |
| Contacts | 5pins |
|---|---|
| Connector Gender | Male To Female |
| Termination | Screw |
| Type | PS21 Assembly To Panel Connector |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Contacts | 5 Pins |
|---|---|
| Connector Gender | Female To Female |
| Termination | Solder |
| Connector Type | SP21 Series |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Contacts | 2 Pins |
|---|---|
| Connector Gender | Male |
| Termination | Screw |
| Connector Type | Panel Mount |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| IP Rating | IP67 |
|---|---|
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Mating Endurance | ≥500 |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
|---|---|
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Gender | Male Or Female |
| Core | 3 4 5 8 12 17 Core |
| Degree Of Protection | IP68 Or IP67 |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Coding | A B D Coding |
| Gender | Male And Female |
| Type | Panel Mount/Assembly/cable |
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
| Type | Metal;Plastic |
|---|---|
| Gender | Female And Male |
| Material Of Housing | Brass/Zinc Diecasting Nickel Plated |
| Material Of Connector | CuZn,TPU |
| Way | 3 4 5 8 12 17 Ways |