| Model Number | M19 2 3 4 5 Pin Connector |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Color | Black Coating |
| Rated Current | 20A |
| Type | L |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
|---|---|
| Standard | CAT5e/CAT6a |
| Connector Locking System | Screw/Solder/PCB/Wire |
| Gender | Male / Female |
| Cable OD | 5.5mm~7.0mm |
| Type | Molding Connector |
|---|---|
| Gender | Male To Male |
| Cable Jacket | PUR Or PVC |
| Contacts | 9pins And 4pins |
| Conductor Structure | 32x0.1 Mm |
| Product Name | M12 A Coding To RJ45 Cable |
|---|---|
| Type | Molding Type |
| Poles | 8P |
| Connector Gender | Male |
| Mating Cycle | >500times |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Connector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Coding | A,B,C,D,X |
| Contacts | 5pins And 3+PE 2+PE |
|---|---|
| Connector Design | M12 And Solenoid Valve B |
| Termination | Screw |
| Degree Of Protection | IP65 |
| Contact Material | CuSn (bronze) |
| Connector Design | M8 Connector |
|---|---|
| Termination | Welding |
| Wire Gauge | 24 |
| Cable Outlet | 3,5 - 5,0 Mm |
| Upper Limit Temperature | 85 °C |
| Contacts | 3+PE |
|---|---|
| Connector Design | M12 To Solenoid Valve Connector |
| Termination | Screw |
| Degree Of Protection | IP65 |
| Contact Material | CuSn (bronze) |
| Type | Sensor Connector |
|---|---|
| Gender | Male Female |
| Application | Automotive |
| Pins | 4P |
| Connection Type | M12 Panel Connector |
| Contacts | 3+PE |
|---|---|
| Connector Design | M12 Molding To Solenoid Valve B Connector |
| Termination | Screw |
| Degree Of Protection | IP65 |
| Contact Material | CuSn (bronze) |