| Connector Design | M12 Female Connector |
|---|---|
| Termination | PCB |
| Upper Limit Temperature | 85 °C |
| Lower Limit Temperature | -40 °C |
| Rated Voltage | 60V |
| Connector Design | M8 Female Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge | 24 |
| Contacts | 6P |
| Upper Limit Temperature | 85 °C |
| Type | Sensor Connector |
|---|---|
| Gender | Female |
| Application | Automotive And Sensor |
| Pins | 4P |
| Connection Type | M12 To RJ45 Connector |
| Connector Design | M8 Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0,25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24 |
| Cable Outlet | 3,5 - 5,0 Mm |
| Pins | 4p |
|---|---|
| Number Of Positions | 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 8 / 12 / 17 PIN |
| Mounting Type | PCB Mount / Panel Mount / Cable |
| Mounting Feature | Front Mount / Back Mount / 4 Hole Flange |
| Temperature Range | -25°C ~ + 85°C |
| Connector Coded | A、B、D |
|---|---|
| Number Of Positions | 3~17PIN |
| Rated Voltage | 30V-250V |
| Rated Current | 1.5A~4A |
| Insulation Resistance | ≥ 100 MΩ |
| Type | Adapter, Molded/Panel Mount/Assembly/ Molded Cable |
|---|---|
| Application | Audio & Video |
| Gender | Female/male |
| Products Name | M12 To Rj45 Waterproof Connector |
| Operating Temperature | -30°C~105°C |
| Connector Coded | A |
|---|---|
| Number Of Positions | 3~8PIN |
| Rated Voltage | 30V-250V |
| Rated Current | 1.5A~4A |
| Insulation Resistance | ≥ 100 MΩ |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Coding | A B D Coding |
| Gender | Male And Female |
| Type | Panel Mount/Assembly/cable |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | 7/8 Assembly |
| Application | Audio & Video |
| Rated Voltage | 300V |
| IP Degree | IP67 |