| Connector Gender | Female Male |
|---|---|
| Termination | Screw |
| Wire Gauge (mm) | 0.25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24 |
| Cable Outlet | 3,5 - 5,0 Mm |
| Type | Adapter |
|---|---|
| Gender | Male |
| Application | Automotive And Sensor |
| Pins | 4P |
| Connection Type | M12 To RJ45 Connector |
| Connector Type | M5 Molding Connector |
|---|---|
| Contacts | 4P |
| Gender | Male To Male |
| Oriental | Right Angle And Straight |
| Rated Current | 1A |
| Gender | Female Or Male |
|---|---|
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Degree Of Protection | IP68 Or IP67 |
| Material Of Connector | CuZn,TPU Or PVC |
| Cable AWG | 26AWG,24AWG,22AWG |
| Poles | 6 Pins |
|---|---|
| Produce Gender | Male To Male |
| Termination | Threaded |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Insert Material | PPS Man Temperature 260° |
| Product Connector | UCU Connector |
|---|---|
| Connector Gender | Female To Male |
| Contacts | 2pins |
| Type | Assembly To Panel |
| Mating Style | Screw |
| Number Of Contacts | 2.3.4.5.6.7.8.12.14.19.24pins |
|---|---|
| Connector Locking System | Screw |
| Termination | Solder |
| Cable Outlet | 4–6 Mm (PG 7)/6–8 Mm (PG 9) |
| Mechanical Operation | > 500 Mating Cycles |
| Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
|---|---|
| Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Coding | A B D Coding |
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
| Number Pin | 3pin/4pin/5pin/8pin/12pin/17pin |
|---|---|
| Coded | A/B/C/D/X/T/S/L/K/M/Y Coded |
| Type | Molded/Panel Mount/Assembly/Cap |
| Cable Material | PVC/PUR Or Custom |
| Contact Way | Screw/Solder/PCB/With Pigtail |
| Type | ADAPTER |
|---|---|
| Code | A/B/D Coded |
| Certificate | ISO9001/CE/ROHS |
| Gender | Male & Female |
| Contact Material | CuZn,TPU |