| Keywords | Waterproof Connector |
|---|---|
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Operating Temperature | -30°C~+105°C |
| Description | D-SUB/ HD-SUB 8pin/9pin/15pin |
| Product Name | D-SUB/ HD-SUB |
| Contacts | 12pins |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Type | Square Panel Mount |
| Cable Temperature | -40℃~+125℃ |
| Shell Material | Copper / Zinc |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Connector, Waterproof Connector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Coding | A,B,C,D,X |
| Model Number | M23 Connector |
|---|---|
| Application | Power ,sensor,automotive,ethernet,car Etc. |
| Gender | Male And Female |
| Connector Locking System | Screw |
| Cable Outlet | 6-10mm |
| Model Type | M5 Molding Connector |
|---|---|
| Poles | 4P |
| Connector Gender | Female To Female |
| Rated Current | 1A |
| Rated Voltage | 60V |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Connector, Waterproof Connector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Coding | A,B,C,D,X |
| IP Rating | IP67 |
|---|---|
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Mating Endurance | ≥500 |
| Serie | M8 Connector |
|---|---|
| Connection Type | Y Adapter |
| Gender | Male And Female |
| Orientation | Straight |
| Rated Current At 40°C | 4A |
| IP Rating | IP67 |
|---|---|
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Mating Endurance | ≥500 |
| Contacts | 5 Pins |
|---|---|
| Connector Design | Weipu Connector |
| Termination | Threaded |
| Degree Of Protection | IP68 |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |