| Model Number | M23 Connector |
|---|---|
| Application | Power ,sensor,automotive,ethernet,car Etc. |
| Gender | Male And Female |
| Connector Locking System | Screw |
| Cable Outlet | 6-10mm |
| Connector Design | Female Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0,34 Mm² |
| Wire Gauge | 22AWG |
| Cable Outlet | 3,5 - 5,0 Mm |
| Coding | A B D X Coding |
|---|---|
| Core | 3 4 5 6 8 12 17 Core |
| Cable Materials | Gate 5e/Gate 6e/Custom Request |
| Rated Current | 2A;4A |
| Rated Voltage | 30V;250V |
| D-SUB Pin | 9 15 Pin |
|---|---|
| M12 Pin | 2 3 4 5 8 12 17 Pin |
| M12 Coding | A B D Coding |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Material Of D-SUB Connector | CuZn PA66 |
| Type | ADAPTER |
|---|---|
| Gender | Male And Female |
| Model Number | M5,M8,M12 |
| Color | Black Or OEM Color |
| Code | A / B / D / K / L / X / S / T Code |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Coding | A B D Coding |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
| Type | Molding Connector |
|---|---|
| Gender | Feale To Female |
| Cable Jacket | PUR Or PVC |
| Pins | 4P |
| Connection Type | M12 To D-sub |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 3/4/5/6/8/12/17 Etc Pin |
| Current Rating | 4A |
| Model Number | M12 Molding Cable |
| Connector Locking System | Solder |
| Product Name | Product Name |
|---|---|
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Shielding | Un-alaibable |
| Contacts | 3,4,5,8,12pins Are Available |
| Application | Sensor Or Automation |
| Code | A B D Code |
|---|---|
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Material Of Connector | CuZn,TPU Or PVC |
| Cable AWG | 26AWG-22AWG |
| Rated Current | 1A/2A/4A |