| Serie | M8 Connector |
|---|---|
| Connection Type | Y Adapter |
| Gender | Male And Female |
| Orientation | Straight |
| Rated Current At 40°C | 4A |
| Product Name | M12 Connector |
|---|---|
| Type | A Code |
| Poles | 8pins |
| Wire Gouge | AWG24-AWG26 |
| Mating Cycle | >500times |
| Rated Voltage | 30V |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Product Category | M23 Connector |
| Product Voltage Rating | Up To 600V |
| Product Name | Rigoal M23 6-pin 7-pin 8-pin 9-pin 12-pin 16-pin 17-pin 19-pin Female And Male Assembly Panel Installation IP67 Waterpro |
| Product Name | M8 Sensor Connector Cable Installation Plastic Metal Connector Male/Female Waterproof M8 Cable Connector 3 4 5 6 8-pin |
|---|---|
| Product Category | M8 Waterproof Connector |
| Code | A/B/D Coded |
| Rated Voltage | 30V For 5/6/8 Pin,60V For 3/4 Pin |
| Temperature Range | -25℃~85 ℃ |
| Type | Sensor Connector |
|---|---|
| Gender | Male Female |
| Application | Automotive |
| Pins | 4P |
| Connection Type | M12 Panel Connector |
| Connector Type | Molding Connector |
|---|---|
| Gender | Female To Female |
| Cable Jacket | PUR Or PVC |
| Poles | 4P |
| Connect Type | M12 To D-sub |
| Name | M12 90 Degree Panel Mount Connector |
|---|---|
| Connector Contacts | Brass With Gold Plated |
| Connector Insert | TPU/PA |
| Current | 1.5A |
| Shielding | Unavailable |
| Type | Adapter |
|---|---|
| Application | Sensor/Automotive |
| Gender | Male & Female |
| Color | Black, Metal |
| Product Name | M12 Molding Head Connector |
| Connector Insert | TPU |
|---|---|
| Contacts | 9pins |
| Mating Cycles | >500 Times |
| IP Rating | IP67 |
| Product Voltage Rating | Up To 600V |
| Direction | Straight / Angled |
|---|---|
| Series | 6 / 7 / 9 / 12 / 17 / 19 Pin |
| Poles | 6P |
| Contacts | 9pins |
| Protection Class | IP65 / IP67 |