| Code | A/B/D Coded |
|---|---|
| Certificate | ISO9001/CE/ROHS |
| Application | Automotive/Sensor/Electrical Equipment |
| Product Category | M8 Waterproof Connector |
| Rated Voltage | 30V For 5/6/8 Pin,60V For 3/4 Pin |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
|---|---|
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Gender | Male Or Female |
| Core | 3 4 5 8 12 17 Core |
| Degree Of Protection | IP68 Or IP67 |
| Contacts | 9pins |
|---|---|
| Termination | Welding |
| Mating Cycle | >500times |
| Insert Material | PA66 |
| Cable Temperature | -40℃~+125℃ |
| Contacts | 12pins |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Type | Assembly Connector |
| Insert Material | PA66 |
| Cable Temperature | -40℃~+125℃ |
| Contacts | 12pins |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Type | Square Panel Mount |
| Cable Temperature | -40℃~+125℃ |
| Shell Material | Copper / Zinc |
| Gender | Female, Male |
|---|---|
| Contact Material | Golden Plating |
| Rated Voltage | 30V For 5/6/8 Pin, 60V For 3/4 Pin |
| Rated Current | 1.5A/2A/3A/4A |
| Temperature Range | -25°C ~ +85°C |
| Contacts | 12pins |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Type | Assembly And Panel Connector |
| Insert Material | PA66 |
| Cable Temperature | -40℃~+125℃ |
| Contacts | 12pins |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Type | Panel Connector |
| Insert Material | PA66 |
| Cable Temperature | -40℃~+125℃ |
| Pins | 3 4 5 8 12 17 Pins |
|---|---|
| Coded | A B D Coded |
| Gender | Female To Male |
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
| Material Of Connector | CuZn,TPU Or PVC |
| Code | A B D Code |
|---|---|
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Material Of Connector | CuZn,TPU Or PVC |
| Cable AWG | 26AWG-22AWG |
| Rated Current | 1A/2A/4A |