| Pin | 2 3 4 5 6 7 8 12 14 16 19 24 Pins |
|---|---|
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Connector Locking System | Solder Locking |
| Contact Resiatance | ≤5mΩ |
| Outlet | Suitable OD 4-8mm Cable |
| Model Number | M23 Connector |
|---|---|
| Application | Power ,sensor,automotive,ethernet,car Etc. |
| Gender | Male And Female |
| Connector Locking System | Screw |
| Cable Outlet | 6-10mm |
| Application | Automotive, Industrial |
|---|---|
| Material | PVC Or TPU |
| Connector Type | M12 To Valve |
| Pins | 3 4 5 6 8 12pin |
| Temperature Range | -25°C ~ +80°C / -40°C ~ +125°C |
| Core | 3core,4core,5core,8core,12core,17core |
|---|---|
| Code | A B D X Coded |
| Rated Current | 4A |
| Rated Voltage | 250V |
| Degree Of Protection | IP68;IP67 |
| Gender | Male Or Female |
|---|---|
| Contact | 3 4 5 8 12 17 Contacts |
| Coding | A B D X Coding |
| Kind | Straight;Angle |
| Type | Free End;double Plugs |
| Contact | 3 4 5 8 12 17 Contacts |
|---|---|
| Coding | A B D X Coding |
| Rated Voltage | 250V |
| Rated Current | 4A |
| Cable Length | According To Customer Requirement |
| Product Name | T Type 4 Port Power Connector |
|---|---|
| Termination | Screw |
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Temperature Range | 20℃~+80℃ |
|---|---|
| Insert Material | PA66 |
| Contact Material | Copper Contact Gold Plating Contact |
| Rated Current | 4A/2A/1.5A |
| Cable Diameter | ≤4mm~≤8.0mm |
| Serie | M8 Connector |
|---|---|
| Connection Type | Y Adapter |
| Gender | Male |
| Orientation | Straight |
| Rated Current At 40°C | 4A |
| Serie | M8 Connector |
|---|---|
| Connection Type | Y Adapter |
| Gender | Male And Female |
| Orientation | Straight |
| Rated Current At 40°C | 4A |