| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | Led Waterproof Connector |
| Application | Automotive |
| Material | PVC |
| Connector Type | Adaptor |
| Rated Voltage | 250V |
|---|---|
| Aviation Connectors | Ethernet Connectors |
| Temperature Range | 40 ---- +125 |
| Type | DIN |
| Connector Contacts | Brass With Gold Plated |
| Rated Current | 4A |
|---|---|
| Rated Voltage | 250V |
| Contact Resistance | ≤10mΩ |
| Pin | 3pin,4pin.5pin,8pin,12pin,17pin |
| Code | A B D Xcoded |
| Cable Materials | Gate 5e/Gate 6e/Custom Request |
|---|---|
| Pin | 4 8 Pin |
| Code | A B D X Code |
| Rated Current | 2A For A X Code 8 Pin,4A For D Code 4 Pin |
| Rated Voltage | 30V For A X Code 8 Pin,250V For D Code 4 Pin |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 3/4/5/6/8/12/17 Etc Pin |
| Current Rating | 4A |
| Model Number | M12 Molding Cable |
| Connector Locking System | Solder |
| M12 Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
|---|---|
| M12 Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| M12 Coding | A B D Coding |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Material Of D-SUB Connector | CuZn PA66 |
| Coding | A B D X Coding |
|---|---|
| Core | 3 4 5 6 8 12 17 Core |
| Cable Materials | Gate 5e/Gate 6e/Custom Request |
| Rated Current | 2A;4A |
| Rated Voltage | 30V;250V |
| Poles | 3+PE 2+PE |
|---|---|
| Connector Design | M12 To Solenoid Valve Connector |
| Termination | Threaded |
| Degree Of Protection | IP67 |
| Cable Jacket | PUR Or PVC |
| Contacts | 3pins And 3+PE |
|---|---|
| Connector Design | M12 And Solenoid Valve C |
| Termination | Screw |
| Degree Of Protection | IP65 |
| Contact Material | Copper |
| Contacts | 3+PE |
|---|---|
| Connector Design | Male Connector |
| Termination | Screw Clamp |
| Degree Of Protection | IP65 |
| Contact Material | CuSn (bronze) |