| Voltage Rating | 250V/600V |
|---|---|
| Material | Copper/Brass/Stainless Steel |
| Product Name | Waterproof Power Connector |
| Connector Size | Customized |
| Temperature Rating | -40℃~+125℃ |
| Connector | Solenoid Valve Connector |
|---|---|
| Type | DIN |
| Termination | Soldering |
| Model Number | Female Solenoid Valve |
| Application | Automotive |
| Product Name | M12 To RJ45 Molding Waterproof Cable |
|---|---|
| Application | Automotive, Sensor,Automotion |
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Serie | M8 Connector |
|---|---|
| Connection Type | Y Adapter |
| Gender | Female |
| Orientation | Straight |
| Rated Current | 4A |
| Product Connector | UCU Connector |
|---|---|
| Gender | Male |
| Current Rating | 5A |
| Contacts | 4pins |
| Contact Diameter | Φ1x4 |
| Operating Temperature | -40°C-125°C |
|---|---|
| Degree Of Protection | IP67 |
| Termination | Solder Termination |
| Mechanical Operation | >500 Mating Cycles |
| Contact Resistance | ≤3mΩ |
| Product | USB 2.0 |
|---|---|
| Diameter Range | Φ5.5mm~Φ7mm |
| Contact Diameter And Number | 4pins |
| Rated Current | 1.5A |
| Gender | Female |
| Poles | 6 Pins |
|---|---|
| Produce Gender | Male To Male |
| Termination | Threaded |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Insert Material | PPS Man Temperature 260° |
| Contacts | 5 Pins |
|---|---|
| Connector Gender | Female To Female |
| Termination | Solder |
| Connector Type | SP21 Series |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Connector Size | D-SUB |
|---|---|
| Number Of Contacts | 9pins |
| Contact Gender | Female |
| Assembly Style | Field Installation |
| Mating Style | Screw |