| Moulding | Polycarbonate |
|---|---|
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Contact Plating | 50 Micron Gold |
| Operating Temperature | –40°C To +70°C |
| Mating Cycles | 1,000 Cycles Compliant |
| Contacts Of Number | 2 3 4 5 6 7 8 12 14 19 24Pins |
|---|---|
| Gender | Male |
| Wire Gauge | Max. 0,75 Mm2 (max. AWG 20) |
| Rated Voltage | 60 V |
| Rated Impulse Voltage | 500V |
| Contacts | 8Pins |
|---|---|
| Type | Square Panel Mount Connector |
| Gender | Female |
| Rated Voltage | 60 V |
| Rated Impulse Voltage | 500V |
| Poles | 2 3 4 5 6 7 9pins |
|---|---|
| Connector Design | Weipu Connector |
| Termination | Solder |
| IP Rating | IP68 |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Contacts | 2.3.4.5.6.7.9pins |
|---|---|
| Connector Design | Weipu 13 17 21series |
| IP Degree | IP68 |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Panel Hole Cutout Diameter | 13mm |
| Contacts | 3 Poles |
|---|---|
| Connector Design | Weipu 17 Connector |
| Termination | Solder |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Connector Gender | Female |
| Contacts Of Number | 8Pins |
|---|---|
| Gender | Male |
| Wire Gauge | Max. 0,75 Mm2 (max. AWG 20) |
| Rated Voltage(V) | 60 V(32V) |
| Rated Current | 5A |
| Contacts | 3p |
|---|---|
| Connector Design | Weipu Connector |
| Termination | Screw |
| Protect Level | IP68 |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Contacts Of Number | 2 3 4 5 6 7 8 12 14 19 24Pins |
|---|---|
| Gender | Female |
| Wire Gauge | Max. 0,75 Mm2 (max. AWG 20) |
| Rated Voltage(V) | 60 V(32V) |
| Rated Impulse Voltage | 500V |
| Model Number | M5 Molded Connector |
|---|---|
| Poles | 3P 4P |
| Connector Gender | Female |
| Type | Molding Connector Cable |
| Rated Current | 1A |