| Pins | 4p, 8P |
|---|---|
| Material | PVC |
| IP Rating | IP67 |
| Connected Method | Screw Connected |
| Current Rating | 1.0A |
| Certificate | CE, ROHs, ISO9001 |
|---|---|
| Use | COMPUTER |
| Material | PVC |
| Rated Current | 1.5A |
| Type1 | USB Cable |
| Wire Specifications | 28AWG---14AWG |
|---|---|
| Insulation Resistance | >1000MΩ |
| Alternative | LEMO PKG, ODU G5 |
| Code | A / B Code |
| Insert | TPU+GF |
| Series | Lemo Redel Push-pull Connector |
|---|---|
| Alternative | LEMO PKG, ODU G5 |
| Durability | >1000 Cycles |
| Insert | TPU+GF |
| Connection Times | 2000 |
| Mate Model | Sp21 |
|---|---|
| Number Of Contact | 5P |
| Cable Outer Diameter | 7-10mm |
| Rated Current(A) | 5A |
| Contact Diameter | 1.0*5 |
| Application | Power, LED, Electrical Equipment |
|---|---|
| Max. Cable OD | 10mm |
| Working Temperature | -45 ℃~+105℃ |
| Gender | Male To Female, Male To Female |
| Protection Level | IP67 |
| Rated Current | 1A-6A |
|---|---|
| Type | ADAPTER |
| Contact Resistance | ≤5mΩ |
| Mechanical Operation | >500 Mating Cycles |
| Gender | Female/Male |
| Coding | A |
|---|---|
| Material Of Connector | CuZn,TPU |
| Termination Style | Screw-joint / Solder Type |
| Rated Voltage | 125/250V |
| Contact Resistance | ≤5mΩ |
| Operating Temperature | -20℃~80 ℃ |
|---|---|
| Connector Series | M16 |
| Coding | A |
| Application | Audio & Video |
| Type | ADAPTER |
| Rated Current | 5A/6A/7A |
|---|---|
| Product Category | M16 Circular Connector |
| Temperature Range | -25℃~85 ℃ |
| Standard | IEC 61076-2-101 |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |