| IP Rating | IP65/IP67 |
|---|---|
| Rated Current | 1.5A |
| Current Voltage | 30V |
| Withstanding Voltage(AC.V)1minu | 1000V |
| Connector | USB 2.0 Connector, USB 3.0 Connector |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | Sp21 Waterproof Connector |
| Application | Automotive, Automotive, Sensor,Automotion |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Termination | Screw/solder/crimp |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | Sp21 Waterproof Connector |
| Application | Automotive, Automotive, Sensor,Automotion |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Termination | Screw/solder/crimp |
| Current Voltage | 30V |
|---|---|
| Contacts | 7P |
| Connector Locking | Fix Screw |
| Alternative | LEMO PKG, ODU G5 |
| Durability | >1000 Cycles |
| Insulation Resistance | >1000MΩ |
|---|---|
| Type | Shielded Connector |
| Series | Lemo Redel Push-pull Connector |
| Contact | Solder/PCB/print |
| Connection Times | 2000 |
| Insulation Resistance | >1000MΩ |
|---|---|
| Series | Lemo Redel Push-pull Connector |
| Connection Times | 2000 |
| Certifications | UL, CSA, RoHS |
| Contacts | 7P |
| Use | COMPUTER |
|---|---|
| Type1 | USB Cable |
| Keywords | Usb 2.0 3.0 Connector |
| USB Type | Standard |
| Rated Current | 1.5A |
| IP Rating | IP65/IP67 |
|---|---|
| Type1 | USB Cable |
| Connector Type | Female Male Terminals Connector |
| USB Type | Standard |
| Color | Customizable |
| Use | COMPUTER |
|---|---|
| Material | PVC |
| Color | Customizable |
| Type2 | Waterproof Connector |
| Rated Current | 1.5A |
| Rated Current | 5A-13A |
|---|---|
| Max Temp | 260 Degreee |
| Poles | 2 3 4 5 6 7 9pin |
| Certification | CE ROHs |
| Shell Material | PC, Nylon66, Fire Resistance |