| Type1 | USB Cable |
|---|---|
| USB Type | Standard |
| Certificate | CE, ROHs, ISO9001 |
| Withstanding Voltage(AC.V)1minu | 1000V |
| Color | Customizable |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Insert Material | TPU+GF |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Number Of Pole | 3/4/5/8/12/17pins |
| Degree Of Protect | IP67/IP68 |
| Rated Current | 5A-13A |
|---|---|
| Max Temp | 260 Degreee |
| Poles | 2 3 4 5 6 7 9pin |
| Temperature Range | -40~+105 |
| Certification | CE,ROHS,ISO |
| Application | Automotive |
|---|---|
| Pins | 4p, 5P, 7P, 3P, 8P, 2P, 6P |
| Contact Material | Brass Gold Plated |
| Termination | Solder |
| IP Rating | IP67 |
| Insert Material | Pa66+gf20% |
|---|---|
| Type | M Series |
| IP Degree | IP67/IP68 |
| Contact Way | Screw |
| Contacts | 2 3 4 5 6 7 8 12 14 16 19 24 Pin Connector |
| Application | Automotive |
|---|---|
| Pins | 4p, 5P, 7P, 3P, 8P, 2P, 6P |
| Contact Material | Brass Gold Plated |
| Termination | Solder |
| IP Rating | IP67 |
| Application | Power |
|---|---|
| Shell Material | PC, Nylon66, Fire Resistance: V-0 |
| Pin Material | Brass With Gold Plating |
| Temperature Range | -40℃~+85℃ |
| Gender | Male And Female |
| Application | Power, LED, Electrical Equipment |
|---|---|
| Assemble Style | Front Panel Mounted |
| Max. Cable OD | 10mm |
| Working Temperature | -45 ℃~+105℃ |
| Type | RJ45 |
| Orientation | Straight |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Connector Body | TPU |
|---|---|
| Mating Cycle | More Then 500 |
| Contact Resistance | ≤ 5 Ohm/≤ 3 Ohm |
| Cable Temperature | -25 To 85C Or -40 To 105c |
| Connector Type | Circular |