| Contact Resistance | ≤5mΩ |
|---|---|
| Standard | IEC 61076-2-101 |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Application | Audio & Video |
| Protection Level | IP67/IP68 Waterproof |
| Contacts | 2pins |
|---|---|
| Connector Gender | Male |
| Termination | Screw |
| Connector Type | Sp21 Assembly Connector |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| IP Rating | IP67 |
|---|---|
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Mating Endurance | ≥500 |
| Contacts | 2.3.4.5.6.7.9pins |
|---|---|
| Connector Design | Weipu Connector |
| Degree Of Protection | IP68 |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Shell Material | Shcoll Material |
| Contacts | 5pins |
|---|---|
| Connector Gender | Female |
| Termination | Screw |
| Connector Type | SP21 Panel Mount Connector |
| Shell Material | Shcoll Material |
| Orientation | Straight |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Contact Plating | Gold |
|---|---|
| Mounting Type | Panel Mount |
| IP Rating | IP67 |
| Pitch | 2mm |
| Voltage Rating | 500V |
| Number Of Contact | 2p |
|---|---|
| Cable Outer Diameter | 7-12MM |
| Rated Current(A) | 5A |
| Termination | Solder |
| Rated Voltage(AC.V) | 500V |
| IP Rating | IP67 |
|---|---|
| Number Of Contacts | 4 |
| Insulator Material | PBT |
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Brass |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Insulator Material | PBT |
| Gender | Male |