| Connector Locking System | Solder Locking |
|---|---|
| Pin | 3pin,4pin.5pin,8pin,12pin,17pin |
| Degree Of Protection | IP68/IP67 |
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
| Type | Single Plug;double Plugs |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
|---|---|
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Connector Locking System | Solder |
| Core | 3 / 4 / 5 / 8 / 12 / 17 Core |
| Degree Of Protection | IP67 / IP68 |
| Type | DIN, M12 Connector |
|---|---|
| Gender | Male Female |
| Coupling Nut | Brass With Nickel Plated |
| Contacts | 3 4 5 6 7 8 12 14 16 17 19 24 Pin |
| Contact Way | Screw |
| Type | RJ45, Molded |
|---|---|
| Application | Ethernet |
| Gender | Male |
| Products Name | M12 Molded Connector |
| Coding | X |
| Model Number | M23 Connector |
|---|---|
| Application | Power ,sensor,automotive,ethernet,car Etc. |
| Gender | Male And Female |
| Connector Locking System | Screw |
| Cable Outlet | 6-10mm |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | Led Waterproof Connector |
| Application | Automotive |
| Material | PVC |
| Connector Type | Adaptor |
| Type | Panel Connector |
|---|---|
| Gender | Male |
| Material Of Housing | Brass/Zinc Diecasting Nickel Plated |
| Material Of Connector | CuZn,TPU |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Coding | A B D X Coding |
|---|---|
| Positions | 3 4 5 8 12 17 Positions |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Degree Of Protection | IP68/IP67 |
| Product Name | M12 Panel Mount Connector |
|---|---|
| Standard | IEC |
| Application | Automotive |
| Coded | A B C D S T X Coded |
| Pins | 3 4 5 8 12 17 Pins |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Coding | A B D X Coding |
| Outlet | Suitable OD 4-8mm Cable |
| Connector Locking System | Screw Locking (12pin Is Solder Type) |
| Mechanical Operation | >500 Mating Cycles |