| Coded | A B D X Coded |
|---|---|
| Pins | 3 4 5 8 12 17 Pins |
| Shape | 90 Degrees / Straight |
| Gender | Female / Male |
| Degree Of Protection | IP68/IP67 |
| Serie | M8 Connector |
|---|---|
| Connection Type | Y Adapter |
| Gender | Male And Female |
| Orientation | Straight |
| Rated Current At 40°C | 4A |
| Type | Molding Connector |
|---|---|
| Gender | D-sub Male To M12 Female |
| Cable Jacket | PUR Or PVC |
| Contacts | 9pins And 4pins |
| Conductor Structure | 32x0.1 Mm |
| Poles | 3+PE 2+PE |
|---|---|
| Connector Design | M12 To Solenoid Valve Connector |
| Termination | Threaded |
| Degree Of Protection | IP67 |
| Cable Jacket | PUR Or PVC |
| M12 Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Coding | A B D X Coding |
| Connector Locking System | Solder/Pcb/Wire |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Material Of Connector | CuZn,TPU |
| Coding | A B D X Coding |
|---|---|
| M12 Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Type | Solder/Pcb/With Wire |
| Material Of Connector | CuZn,TPU |
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Insert Material | TPU+GF |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Number Of Pole | 4pins |
| Degree Of Protect | IP67/IP68 |
| Rated Current | 1.5A-4A |
|---|---|
| Rated Voltage | 30V-250V |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Connector Locking System | Solder/Screw/Pcb/Wire |
| Pins NO. | 3 4 5 8 12 17 |
|---|---|
| Code | A B D X S |
| Cable AWG | 26AWG -22AWG /Custom |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Connector Material | CuZn,TPU Or PVC |
| Core | 8P8C |
|---|---|
| Degree Of Protection | IP68;IP67 |
| Standard | Cat5e;Cat6a |
| Series | Panel Mount |
| Gender | Female |