| Type | Adapter |
|---|---|
| Gender | Male |
| Application | Automotive And Sensor |
| Pins | 4P |
| Connection Type | M12 To RJ45 Connector |
| Gender | Female, Male |
|---|---|
| Contact Material | Golden Plating |
| Rated Voltage | 30V For 5/6/8 Pin, 60V For 3/4 Pin |
| Rated Current | 1.5A/2A/3A/4A |
| Temperature Range | -25°C ~ +85°C |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Coding | A B D Coding |
| Gender | Male And Female |
| Type | Panel Mount/Assembly/cable |
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
| Product Category | M16 Circular Connector |
|---|---|
| Certificate | ISO9001/CE/ROHS |
| Application | Audio & Video |
| Type | ADAPTER |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Contact Pin | 4 Pin |
|---|---|
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Model Number | M16 Panel Mount |
| Operating Temperatur | -40℃~85 ℃ |
| IP Rated | IP67 |
| Contacts | 8Pins |
|---|---|
| Type | Female |
| Termination | Screw |
| Rated Voltage | 60V |
| Rated Impulse Voltage | 500V |
| Application | Audio & Video |
|---|---|
| Pins | 2 3 4 5 6 7 8 12 14 19 24 Pin |
| Termination Style | Screw-joint / Solder Type |
| Rated Voltage | 125/250V |
| Outlet | Suitable OD 4-8mm Cable |
| Contacts | 8Pins |
|---|---|
| Type | Square Panel Mount Connector |
| Wire Gauge | Max. 0,75 Mm2 |
| Rated Voltage | 60 V |
| Rated Impulse Voltage | 500V |
| M12 Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Coding | A B D X Coding |
| Connector Locking System | Solder/Pcb/Wire |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Material Of Connector | CuZn,TPU |
| Type | M16 LED Waterproof Connector |
|---|---|
| Gender | Female To Male |
| Poles | 2P |
| Mating Style | Quick Connect |
| Protect Level | IP67 |