| Number Of Contacts | 8Pins |
|---|---|
| Termination | Screw |
| Gender | Male |
| Rated Current | 1A 3A 5A 6A 7A |
| Rated Impulse Voltage | 500V |
| Mounting Type | Panel Mount |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To +85°C |
| Termination Method | Crimp |
| Gender | Male |
| Standards Met | UL, CSA, EN |
| Rated Current | 1A-6A |
|---|---|
| Type | ADAPTER |
| Contact Resistance | ≤5mΩ |
| Mechanical Operation | >500 Mating Cycles |
| Gender | Female/Male |
| Orientation | Straight |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Orientation | Straight |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 8 Pin |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Model Number | M12 Panel Mount |
| Operating Temperatur | -40℃~85 ℃ |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 8 Pin |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Model Number | M12 Panel Mount |
| Operating Temperatur | -40℃~85 ℃ |
| Connector Design | Male Angled Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0,25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24 |
| Cable Outlet | 3,5 - 5,0 Mm |
| Connector Gender | Female Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0,25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24 |
| Cable Outlet | 3,5 - 5,0 Mm |
| Connector Design | Female Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0,25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24 |
| Cable Outlet | 3,5 - 5,0 Mm |