| Model Number | M12 Y Type Connector |
|---|---|
| Application | Automotive |
| Pin | 4 5 6pin |
| Ambient Temperature | -20℃ ~ +80℃ |
| Insulation Resistance | ≥100MΩ |
| Connector Type | M5 Panel Mount Connector |
|---|---|
| Contacts | 3P 4P |
| Gender | Male |
| Rated Current | 1A |
| Rated Voltage | 60V |
| Connection Type | Connection Type Panel Mount/Screw Type/ Solder Type |
|---|---|
| Number Of Contacts | 3/4/5/6/8 Pin |
| Gender | Male/Female |
| Orientation | Straight/Angled |
| Termination | Soldering/PCB |
| Connector Design | M8 Connector |
|---|---|
| Termination | Welding |
| Wire Gauge | 24 |
| Cable Outlet | 3,5 - 5,0 Mm |
| Upper Limit Temperature | 85 °C |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Application | Automotive |
| Pins | 8P8C |
| Ambient Temperature | -20°c~+80°c |
| Connector Contacts | Phosphor Bronze With Gold Plated |
| Product Name | Solenoid Value Circular Base A Type |
|---|---|
| Termination | Screw/soleder/crimp |
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Connector Design | M8 Male Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge | 24 |
| Cable Outlet | 3,5 - 5,0 Mm |
| Lower Limit Temperature | -40 °C |
| Connector Design | Female Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0,25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24 |
| Cable Outlet | 3.5 - 5.0 Mm |
| Connector Gender | Female Male |
|---|---|
| Termination | Screw |
| Wire Gauge (mm) | 0.25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24 |
| Cable Outlet | 3,5 - 5,0 Mm |
| Coupling | Threaded Coupling |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Shell Material | Zinc Alloy With Nikelplate |
| Mating Cycle | 500times |
| Insert Material | PA66+%30GF |