| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Insert Material | TPU+GF |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Number Of Pole | 4pins |
| Degree Of Protect | IP67/IP68 |
| Connector Type | Molding Connector |
|---|---|
| Gender | Female To Female |
| Cable Jacket | PUR Or PVC |
| Poles | 4P |
| Connect Type | M12 To D-sub |
| Temperature Range | 40℃-105℃ |
|---|---|
| Warranty | 12 Month |
| Certificate | UL,CE,TUV,ROHS,CCC,CQC |
| Material | PA66 Nylon UL94V-0 |
| Rating | 110V / 5A |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Connector, Waterproof Connector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Coding | A,B,C,D,X |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Model Number | M16 |
| Application | Automotive, Sensor Or Automation |
| Product Name | M16 Assembly Connector Cable |
| Brand Name | Rigoal Connector |
| Rated Voltage | 60V |
|---|---|
| Contact Carrier | TPU+GF,Black |
| Screw Nut | Brass,CNC,nickel-plated |
| Protection Degree | IP67 |
| Over-molding | TPU |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | DIN43650A |
| Application | Industrial |
| Product Name | M12 Cable Connector To Solenoid Valve DIN43650A Connector |
| Termination | Molding |
| Coupling | Threaded Coupling |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Shell Material | Zinc Alloy With Nikelplate |
| Mating Cycle | 500times |
| Insert Material | PA66+%30GF |
| Connector Design | Female Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0,25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24 |
| Cable Outlet | 3,5 - 5,0 Mm |
| Connector Design | M8 Female Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0.25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24 |
| Cable Outlet | 3,5 - 5,0 Mm |